חדשות המערכת בארץ ובעולם

  1. ראשי
  2. ישראל
  3. שוק+פיננסי
  4. טכנולוגיה

שיתוף פעולה טכנולוגי בין Epson וחברת OXSIGHT המתמחה בפיתוח מוצרים וטכנולוגיות מסייעות לבעלי מוגבלויות, הניב מוצר חדש שיקל מעתה על חייהם של לא מעט לקויי ראייה ברחבי העולם.

הטכנולוגיה של OXSIGHT שהוטמעה במשקפיים החכמים של Epson, מיועדת לאנשים הסובלים מהפרעות בראייה ההיקפית שלהם, מצב המוגדר ברפואה כ- Tunnel Vision. המשקפיים עושים שימוש במציאות רבודה ובטכנולוגיות זיהוי תמונה, כדי לתגבר את יכולת הראייה שעוד נותרה לחולים. הבקרה על המשקפיים מבצעת באמצעות שלט ידני השולט על הזרמה קבועה של וידאו באיכות גבוהה היישר לעיני המשתמשים, כשהמידע מותאם במיוחד למצבו של כל חולה וחולה.

המשקפיים כוללים מספר מצבי הפעלה, עם תכונות דוגמת הגברת ניגודיות, הוספת צבע, מצב זיהוי טקסט, היפוך צבעים ואף זום דיגיטלי שמאפשר למשתמשים להגדיל חפצים, תמונות וטקסטים בהם הם צופים, כשהמטרה: לתגבר את יכולות הראייה המעטות שעוד נותרו לחולים.

לדברי ראקש רושן, מנכ״ל OXSIGHT, יש כיום מעל 1.3 מיליארד בני אדם הסובלים מליקוי ראייה כלשהו. לפי ארגון הבריאות העולמי, 188.5 מיליון סובלים מבעיה קלה, 217 מיליון סובלים מבעיות בינוניות עד קשות ומעל 36 מיליון עיוורים. ״לקות ראייה מביאה לבידוד חברתי ולהרגשת בדידות״, אמר רושן. ״מחקרים אחרונים מראים כי הבעיה של אותם אנשים נובעת בעיקר בשל קשיי תפקוד יומיומיים. הפתרון שלנו אמור לשנות את חייהם של רבים״. אובדן ראייה היקפי נובע בדרך כלל מהדרדרות הדרגתית בראייה כתוצאה ממחלות דוגמת גלאוקומה, רטינופתיה סוכרתית ו-Retinitis pigmentosa.

מערכת מכשור רפואי ישראל