שוק + פיננסי

IceCure קיבלה אישור רגולטורי בתאילנד

icecure8060

האישור בתאילנד כולל התוויות רחבות לרבות, לגידולים שפירים וממאירים בשד.

אייסקיור מדיקל, חברה ישראלית למכשור רפואי שפיתחה טכנולוגיה להקפאת גידולים שפירים וסרטניים בשד ובאיברים אחרים בטיפול במרפאה ללא ניתוח, הודיעה על הישג עסקי ורגולטורי חשוב בתאילנד. החברה קיבלה אישור ממשלת תאילנד (מטעם FDA Thailand, Ministry of Public Health) לשווק את מערכת ה-ProSence והמוצרים הנלווים לה להשמדת גידולים שפירים וממאירים בשד ולהתוויות רחבות נוספות.

הישג זה מגיע לאחר ההסכם המשמעותי שנחתם השבוע עם Terumo Corp. ההסכם עם Terumo כולל מכירה ושיווק מוצרי אייסקיור בטריטוריות יפן וסינגפור. לאור קבלת האישור לשיווק גם בתאילנד, וההסכם עם Terumo, אייסקיור תפנה אליה לצורך מו"מ עבור זכויות הפצה בלעדיות בטריטוריה זו. בהינתן הסכמות בין החברות להפצה גם בתאילנד, היקף ההכנסות המינימלי מ-Terumo, צפוי לעלות. ככל ולא הבשיל המו"מ לכדי הסכם עם Terumo תפעל אייסקיור להתקשרות עם מפיצים אחרי בתאילנד.

חברת Terumo corp. נסחרת בבורסה לניירות ערך בטוקיו בשווי שוק של כ- 23 מיליארד דולר עם מחזור מכירות שנתי של כ- 5.6 מיליארד דולר בשנה שנסתיימה ביום 31 במרץ 2019, אשר מתוכם כ- 1.2 מיליארד דולר במדינות אסיה שאינן יפן. ל-Terumo יכולות הפצה נרחבות באסיה בכלל, ובתאילנד בפרט.

אייל שמיר, מנכ"ל אייסקיור: "אייסקיור מציגה בתאילנד הישג רגולטורי נוסף שיוביל להרחבת הנוכחות של אייסקיור ומינוף יכולתה להשמיד גידולים שפירים וסרטניים באחת המדינות הגדולות והחשובות במזרח הרחוק. תאילנד ידועה כמדינה בעלת היקפי תיירות מרפא גדולים כך שהפוטנציאל הכלכלי עבור אייסקיור הוא מעבר לפוטנציאל הספציפי שיש במדינה בת 70 מיליון איש.

מאחר ונחתמה השבוע עסקת הפצה ביפן ובסינגפור בלבד, בכוונתנו לנהל מו"מ עם Terumo להפצה באמצעותה גם בתאילנד. אנו משוכנעים כי לצד התרומה המשמעותית של הסכם Terumo לאיתנות הפיננסית של אייסקיור, הסכמי הפצה נוספים עשויים לתרום ערך נוסף לבעלי המניות שלנו. "

מערכת מכשור רפואי ישראל