חדשות ישראל

aspect imaging8060

חברת Aidoc קיבלה אישור FDA לזיהוי קורונה

MDI Expo 2019 Logo 8060

החברה פיתחה מערכת בינה מלאכותית שמתחברת למערכות הדימות בבי"ח ומנתחות את כל תמונות ה-CT הקיימות.

חברת Aidoc מודיעה על קבלת אישור ה-FDA לשימוש באלגוריתמים של החברה עבור שימוש משלים לגילוי ממצאים הקשורים בהידבקות בקורונה.

החברה פיתחה תוכנה לביצוע סריקות רפואיות שמבדילה בין סריקות תקינות ופגומות, ומשתמשת בבינה מלאכותית לאיתור מחלות קריטיות וסיבוכים אפשריים. היא מחזיקה כבר ארבעה אישורי FDA על אלגוריתמים לזיהוי מקרים דחופים כמו שבץ או תסחיף ריאה בעזרת כלים לניתוח תוצאות דימות. כעת יכולה המערכת שפותח בחברה לסייע לרדיולוגים ולהצביע על אנומליות בתמונת הריאות, גם בסריקות שאינן ממוקדות ריאה.

"אנו יודעים שאצל רוב החולים הקורונה גורמת לשינויים בריאות. בשל העובדה שלכ-15% מחולי הקורונה אין תופעות קליניות מובהקות, ושיעור גבוה מהנדבקים כלל לא מודעים לכך בשלבים המקדמים של המחלה, עולה החשש כי עם הגיעם למחלקות שונות בבתי החולים, תתרחש הפצה מחודשת של הנגיף - חשש הגובר במערכות הבריאות לקראת החורף הבא״, מסבירה רעות יעלון, מנהלת מוצר בחברה.

מהחברה נמסר: "אנחנו מעריכים שהיכולת להתריע על פציינטים מקריים עם קורונה, תהיה משמעותית מאוד. הצורך חיוני כבר היום ומספר בתי חולים מקצים רדיולוג נוסף על גבי הסורק, כדי שיקרא כל סריקה בזמן אמת לגילוי קורונה מקרית. לצערנו, ברוב רובם של בתי החולים זה לא יתאפשר ואנחנו מאמינים שהמוצר הזה ישנה מהותית את צורת ההתמודדות".

מערכת מכשור רפואי ישראל