חדשות ישראל

aspect imaging8060

נרוויו של מרחביה מתחילה ניסוי קליני ראשון

MDI Expo 2019 Logo 8060

בהתאם להסכם בין החברות תעביר מרחביה לנרוויו 200,000 ש"ח בעבור העמידה באבן הדרך.

נרוויו מקבוצת החברות של מרחביה אחזקות והשקעות הבורסאית, מדווחת על עמידה באבן דרך הכוללת השלמת מחקר נתונים רטרוספקטיבי וכניסה לניסוי קליני ראשון. בהתאם להסכם בין החברות תעביר מרחביה תשלום של 200,000 ש"ח בעבור העמידה באבן הדרך.

במהלך החודשים החולפים ביצעה נרוויו מחקר נתונים רטרוספקטיבי רחב היקף, אשר כלל עיבוד של מאות מקרי ניתוחים מנוטרים. המחקר בוצע על-ידי צוות שכלל רופאים מתחומי הנוירופיזיולוגיה, מומחים ומדעני נתונים, וזאת תוך שימוש במתודולוגיה ייחודית וכלים ייעודיים שפותחו בנרוויו. בהתבסס על מחקר זה פיתחה נרוויו אלגוריתמים מבוססי בינה מלאכותית (AI) לזיהוי והתראה במצבים שעלולים להוביל לפגיעה עצבית. לצד זאת השלימה נרוויו את פיתוח תשתיות המחשוב של המערכת.

נרוויו החלה בניסוי קליני ראשון שמטרתו לאמת ולהוכיח את יכולות המערכת שפיתחה החברה למניעת פגיעות במערכת העצבים במהלך ניתוחי גב. המחקר מתקיים בבית-החולים בלינסון וצפוי להמשך מספר חודשים ולכלול עשרות רבות של מנותחים. במקביל מתכוונת נרוויו להרחיב את הניסוי למרכז רפואי נוסף.

בהתאם להסכם בין נרוויו ומרחביה נקבע כי מרחביה תשקיע סך של 650,000 ש"ח בנרוויו בתמורה להקצאת מניות רגילות מסוג א' המהוות 6% מהונה המונפק והנפרע של נרוויו בדילול מלא, אשר חלקו מותנה בעמידה באבני דרך. בנוסף, נקבע כי למרחביה תהיה האופציה להשקיע כ-350,000 ש"ח למשך 36 חודשים ממועד החתימה על ההסכם בתמורה למניות רגילות של נרוויו.

מערכת מכשור רפואי ישראל