חדשות ישראל

aspect imaging8060

FlexDex גייסה 13 מליון דולר לפיתוח כלים רובוטיים לניתוחים זעיר פולשניים

MDI Expo 2019 Logo 8060

ההון שגויס יאפשר לפלקס דקס לקדם את פיתוח הדור הבא של המוצר, לאחר שהדור הראשון, הנחשב למהפכני, היה בשימוש באלפי ניתוחים בארה"ב ובמדינות נוספות.

אלמדה ונצ'רס (ת"א: אמדה), שותפות מו"פ ישראלית ציבורית המשקיעה בחברות בתחומי הבריאות הדיגיטלית, המכשור הרפואי וה-Bioconvergence, הודיעה כי חתמה על הסכם להשקעה בחברת פלקס דקס העוסקת בפיתוח, ייצור, שיווק והפצה של כלים כירורגים סמי-רובוטיים מתקדמים לשימוש בניתוחים זעיר-פולשניים. זאת, כחלק מסבב השקעה של 13 מיליון דולר, שהובילה אלמדה יחד עם Johnson & Johnson Innovation – JJDC, זרוע ההשקעות של חברת המכשור הרפואי ג’ונסון אנד ג’ונסון.

זוהי השקעתה השמינית של שותפות אלמדה, אשר השתתפה בסבב הגיוס בסכום של 2 מיליון דולר. בסבב השתתפו גם המיליארדר הבריטי וינסנט צ’נגוויז - מייסד קבוצת CBG (Consensus Business Group) המחזיקה בפורטפוליו השקעות של כ-700 מיליון דולר, ומשקיעים אמריקאים ביניהם Hylant Group ואת זרוע ההון סיכון של אוניברסיטת מישיגן (MINTS).

ההון שגויס יאפשר לפלקס דקס לקדם את פיתוח הדור הבא של המוצר, לאחר שהדור הראשון, הנחשב למהפכני, היה בשימוש באלפי ניתוחים בארה"ב ובמדינות נוספות. ד"ר קנט באודן אשר השלים מעל ל-500 ניתוחים בעזרת כלי הדור הראשון של פלקס דקס, אמר: "טכנולוגיית פלקס דקס מגשרת על הפער בין לפרוסקופיה מסורתית לדיוק רובוטי", אמר "הדור הבא של מכשירי לפרוסקופיה יאפשר להרחיב עוד יותר את יישום טכנולוגיית החברה לשימוש על ידי מנתחים כמוני במגוון רחב של הליכים זעיר פולשניים, תוך מתן יתרונות משמעותיים לחולים בעלות נמוכה."

הכלים הניתוחיים של פלקס דקס כוללים ידית ייחודית בעלת יכולת תנועה רב-ממדית, המופעלת על ידי היד המנתחת, ומאפשרת הנעה אינטואיטיבית ומדויקת של קצה המכשיר. כלי הקצה הראשון מיועד להחזיק את המחט בזמן תפירת רקמות. כל תנועה בידית מתרגמת במדויק את תנועות פרק כף היד המנתחת ומעבירה אותה לקצה מחזיק-המחט באופן שמתאפשרת תנועה מפרקית וסיבוב, תוך שמירה על יכולת השליטה הטבעית של היד המנתחת על המכשיר.

"השקעה זו של אלמדה תאיץ את פיתוח הטכנולוגיה של פלקס דקס", אמרה ד"ר אירית יניב, מייסדת-שותפה ומנכ"לית אלמדה ונצ'רס. "כלי הניתוח המתקדמים מנגישים את היתרונות של ניתוחים רובוטים זעיר פולשניים לרופאים ומטופלים ברחבי העולם ללא העלות הכרוכה בציוד רובוטי. " אנו שמחים מאוד על השקעה משותפת ראשונה זו, אשר אנו מקווים כי תשמש כאבן דרך ראשונה לשיתופי פעולה נוספים." כתמורה להשקעתה, תקבל אלמדה גם נציגות בדירקטוריון פלקס דקס, כאשר גב’ לימור סנדץ – יועצת השקעות באלמדה, תמונה לחברת דירקטוריון מטעם השותפות.מערכת מכשור רפואי ישראל