חדשות ישראל

aspect imaging8060

ויריליטי קיבלה אישור CE לשיווק באיחוד האירופאי

MDI Expo 2019 Logo 8060

ויריליטי פיתחה מדבקה המייצרת גירוי חשמלי כפתרון טכנולוגי ראשון מסוגו בעולם שאינו תרופתי - למניעת שפיכה מוקדמת אצל גברים.

אלמדה ונצ'רס, שותפות מו"פ המשקיעה בחברות בתחומי הבריאות הדיגיטלית, המכשור הרפואי וה-Bioconvergence, הודיעה כי חברת ויריליטי מהפורטפוליו של אלמדה, קיבלה אישור CE לשיווק המוצר שלה VPATCH במדינות האיחוד האירופאי, אבן דרך רגולטורית המהווה הצפת ערך חשובה לקראת שיווק המוצר ותחילת מכירות באירופה. לפני כחצי שנה אלמדה הובילה השקעה של 8 מיליון דולר, כשחלקה עמד על 1.5 מיליון דולר והיתרה מקבוצת ארקין. הכסף שגויס משמש בין השאר את ויריליטי להגשת בקשה לאישור FDA והכנת המוצר למכירות גם בארה"ב.

ויריליטי הפועלת בתחום בריאות המין, פיתחה מדבקה המייצרת גירוי חשמלי למניעת שפיכה מוקדמת אצל גברים, אשר עמדה בהצלחה בניסויים קליניים. שפיכה מוקדמת היא אחת ההפרעות הנפוצות ביותר בתפקוד המיני של הגבר. שכיחותה מוערכת בכ-25% מהגברים. השוק העולמי לטיפול בשפיכה מוקדמת צפוי לעמוד על היקף שנתי של כ-3.5 מיליארד דולר בשנת 2026 עם קצב צמיחה של 9%.

"שפיכה מוקדמת היא בעיה נפוצה, הפוגעת באיכות חייהם של גברים ונשים," אמרה ד"ר אירית יניב, מייסדת-שותפה ומנכ"לית אלמדה ונצ'רס. "חברת ויריליטי מציעה פתרון טכנולוגי חדשני וראשון מסוגו בעולם עם יתרונות בולטים בהשוואה לטיפולים תרופתיים שעלולים לגרום לתופעות לוואי. קבלת אישור ה- CE יאפשר לנו להתחיל במכירות ומסחורה הטכנולוגיה באיחוד האירופאי.

"האסטרטגיה של ויריליטי באירופה ובארה"ב היא למכירת מוצר מדף שיימכר ללא צורך במרשם רופא (OTC), ובהתאם לכך לקבלת האישורים הרגולטוריים של ה FDA וה CE Mark", הוסיפה ד"ר יניב. "אנו מאמינים כי יתרונות אלה יספקו נגישות מיידית ופשוטה לפתרון טוב יותר מכל מה שקיים בשוק, גם לאלו המטופלים היום באמצעות תרופות וגם כפתרון לגברים שעד כה נמנעו מטיפול בבעיה זו."

מערכת מכשור רפואי ישראל