ראשי

aspect imaging8060

CardiacSense מתחילה ניסוי בבית החולים איכילוב

MDI Expo 2019 Logo 8060

הניסוי צפוי להתחיל בשבועות הקרובים ויכלול כ-45 נבדקים.

חברת קארדיאקסנס (Cardiacsense Ltd) קיבלה אישור להתחיל בניסוי למדידת קצב נשימה בבית החולים איכילוב. הניסוי אשר יימשך כחודשיים צפוי להתחיל בשבועות הקרובים ויכלול כ-45 נבדקים. לאחר השלמת הניסוי ובהתאם לתוצאותיו, מתכוונת החברה להגיש את תוצאותיו ל-FDA.

חלק מתסמיני מחלת הקורונה הם פגיעה משמעותית במערכת הנשימתית ועל כן אחת הדרכים היעילות ביותר לניטור ומעקב אחרי חולי קורונה היא ניטור קצב הלב, קצב הנשימה ורמות החמצן בדם מרחוק ובאופן רציף. פתרון זה מתאפשר באמצעות השעון הרפואי של קארדיאקסנס באופן מלא וברמת דיוק רפואית.

עלות האשפוזים החוזרים לחולי COPD ו-CHF בארה"ב נאמדת בעשרות מיליארדי דולרים בשנה. קארדיאקסנס זיהתה את המגמה הגוברת לטיפול רפואי מרחוק והיא שואפת לספק פיתרון לזיהוי מוקדם של תחילת ההתדרדרות הרפואית ולאחר מכן מתן טיפול נקודתי בבית המטופל במקום אשפוז.

במקביל, מקדמת קרדיאקסנס את קבלת אישור ה-FDA לשעון הרפואי, בהמשך לניסוי קליני שהשלימה בהצלחה בו הוכיחה יעילות של יותר מ-99% באיתור הפרעות בקצב לב, בעוד הדרישה הרגולטורית לקבלת האישור הייתה להשגת יעילות של 96%. אישור ה-FDA יאפשר לחברה לפעול למכירת המוצר גם במדינות יעד מרכזיות נוספות, בראשן בשוק האמריקאי. השעונים הרפואיים של החברה כוללים יכולת זיהוי הפרעות קצב לב, ביניהן פרפור עליות, המהווה אחד מהגורמים העיקריים לגרימת שבץ מוחי.

המכשיר הלביש דמוי שעון של קארדיאקסנס מבוסס על טכנולוגיית קריאת אותות (PPG) בשילוב עם סנסור תנועה וטכנולוגיה אופטית ייחודית, עליהם יש לחברה פטנטים מרכזיים. ה- Cardiacsense watchמאפשר מעקב רציף ובלתי מוגבל בזמן של הפרעות בקצב הלב, בדגש על פרפור פרוזדורים ודום לב, באמצעות טכנולוגיה המאפשרת ניטור דופק ברמת דיוק המקבילה לבדיקת ECG וכן ע"י מעקב רציף של לחץ דם. המוצר יאפשר בעתיד גם ניטור ואבחון של לחץ דם רציף, קצב נשימות, הפרעות שינה ומתח נפשי.

מערכת מכשור רפואי ישראל