ראשי

aspect imaging8060

חברת Append Medical השלימה בהצלחה ביצוע פרוצדורה צינתורית ראשונה מסוגה

MDI Expo 2019 Logo 8060

שתי פרוצדורות בוצעו בפריז תחת אישור כניסה מיוחד לצוות הישראלי מממשלת צרפת והתבצעו בשיתוף פעולה עם IMMR,אחת המעבדות הפרה-קליניות המובילות בעולם.

חברת Append Medical, חברת פורטפוליו של חממת MEDX, המפתחת את מכשיר האפליגטור - הראשון מסוגו המיועד למניעת שבץ מוחי בחולי פרפור עליות (AF) ללא שתל, הודיעה ​​ על השלמת הניסוי הפרה-קליני הכרוני הראשון. הניסויים בוצעו במעבדות חברת IMMR בפריס, אחת המעבדות הפרה-קליניות המובילות בעולם. השלמת הניסוי, סוללת את הדרך לניסוי ראשון בבני אדם.

משרד הפנים הצרפתי העניק אישור מיוחד לצוות של חברת Append Medical להכנס לצרפת בזמן סגר בשל covid-19 על מנת לבצע את הניסוי הפרה-קליני, וזאת על בסיס ההבטחה שנושאת הטכנולוגיה להורדת הסיכון לשבץ מוחי אצל חולים הסובלים מפרפור עליות, המהווה את אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות בעולם.

"הפרוצדורות שביצענו מהוות נדבך חשוב להוכחת הגישה שלנו, שנועדה לפשט באופן משמעותי את ההליך הרפואי של סגירת האוזנית השמאלית בעלייה השמאלית ( Left Atrial Appendage-LAA ). בזאת, ניתן יהיה להוריד את הסיכון לשבץ מוחי בחולים עם פרפור עליות (Atrial fibrillation- (AF מבלי להשאיר שתל בלב", אמר ד"ר צחי ברגר, מייסד ומנכ"ל חברת Medical Append. "ההתארגנות לקראת הניסוי בצרפת בזמן מגפת הקורונה לא היתה משימה פשוטה ואנו רוצים להודות לשגרירות צרפת ולמשרד החוץ הצרפתי כמו גם לצוות IMMR על כך שאפשרו לנו להשלים את התהליך תוך עמידה במגבלות הקורונה".

"הפרוצדורה של הניסוי הינה אלגנטית ופשוטה ותאפשר את הנגשת סגירת ה LAA", אמר ד"ר ניקולס בורנשטיין, מומחה לרפואה וטרינרית והמנהל של מעבדות IMMR בפריס. "שני בעלי החיים התאוששו במהירות ונמצאים במצב מצוין עד כה, והדמיות מצב ה- LAA לאחר הפרוצדורות מדגימות את התוצאה הצפויה. ברכות לצוות של Append Medical על ההישג".

מערכת מכשור רפואי ישראל