ראשי

aspect imaging8060

מרחביה מדווחת על השקעה בחברת הפמ-טק אוקון מדיקל

MDI Expo 2019 Logo 8060

לאחר ההשקעה תחזיק מרחביה כ-10% מהונה המונפק והנפרע של אוקון מדיקל.

חברת מרחביה אחזקות והשקעות (סימול: מראח) הבורסאית מדווחת על השקעה בחברת הפמ-טק אוקון מדיקל העוסקת בפיתוח ייצור ומכירה של טכנולוגיה מבוססת התקן תלת-מימדי תוך רחמי לטיפול במחלות רחם אצל נשים. לפי הסכם ההשקעה תשקיע מרחביה באוקון מדיקל 350 אלף דולר בתמורה למניות המהוות כ-10% מהונה המונפק והנפרע של אוקון מדיקל. ההשקעה של מרחביה הינה חלק מסבב השקעה בהיקף כולל של 1.5 מיליון דולר.

אוקון מדיקל עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של התקנים כדוריים תוך-רחמיים המבוססים על טכנולוגיה מוגנת פטנט אותה פיתחה החברה לטיפול במגוון התוויות רפואיות בתחום בריאות האישה. מוצר הדגל של החברה, ה-IUB Ballerine הינו אמצעי מניעה תוך-רחמי המותאם לצורתו התלת ממדית של הרחם, דבר המאפשר להתקינו בהליך קצר ונטול כאבים במרפאה, עם יעילות לתקופה של 5 שנים, זאת בניגוד להתקנים התוך-רחמיים הדו-ממדיים הקיימים כיום.

למוצר ה- Ballerine אישור CE וכן אישור NHS באנגליה והוא משווק ב-30 מדינות ברחבי העולם ובהן ישראל, דרום אפריקה, מדינות באירופה ומדינות בדרום אמריקה וכיום ישנן מעל ל100,000 נשים שבחרו להשתמש בו. המוצר פונה לשוק אמצעי המניעה הגלובלי אשר להערכת אוקון מדיקל צפוי להגיע להיקף של כ-32 מיליארד דולר עד שנת 2025.

בנוסף עורכת אוקון מדיקל ניסוי קליני שלב 2a במוצר ה-SEAD, התקן תוך רחמי לטיפול בדימום רחמי מוגבר/ לא תקין (AUB – Abnormal Uterine Bleeding), ממנו סובלות כ-25% מהשנים בגיל הפוריות. הטיפול מבוצע במרפאה ללא צורך בניתוח או הרדמה ומטרתו להביא להפחתה מיידית ומשמעותית של הדימום וחזרה לשגרה מלאה מיד לאחר הטיפול. להערכת אוקון מדיקל, שוק הניתוחים העולמי לטיפול ב-AUB צפוי להגיע לכ-1.3 מיליארד דולר עד שנת 2024.

מערכת מכשור רפואי ישראל