ראשי

aspect imaging8060

OCON Healthcare זכתה בפרס המצוינות של Frost & Sullivan

MDI Expo 2019 Logo 8060

חברת הפמטק אוקון פיתחה את בלרין - התקן תוך רחמי למניעת הריון לטיפול המציג פרופיל בטיחות גבוה יותר בהשוואה להתקנים אחרים הודות לטכנולוגיה חכמה המאפשרת להתקן למקם את עצמו הרחק מדפנות הרחם.

אוקון הלת'קר (OCON Healthcare), מקבוצת החברות של מרחביה אחזקות והשקעות, מדווחת על זכייתה בפרס המצויינות הטכנולוגית לשנת 2021 של פירמת המחקר Frost & Sullivan. אוקון היא חברת פמטק ישראלית העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק פתרונות תוך-רחמיים כדוריים חדשניים לטיפול רפואי לא-פולשני בתחום בריאות האשה אשר מבוססים על פלטפורמת ה-IUB (IntraUterine Ball) מוגנת הפטנטים שפיתחה.

אוקון זכתה בפרס המצוינות של Frost & Sullivan על פיתוחו של בלרין (IUB™ Ballerine®) - ההתקן התוך הרחמי הכדורי הראשון והיחיד בעולם למניעת הריון. התקן תוך רחמי בלרין החדשני עשוי מניטינול - חומר גמיש במיוחד ובעל זיכרון צורני, המאפשר להתקן להתכדר אל צורתו באופן מדויק בכל התקנה, ולשמש כפלטפורמת ההולכה הטובה ביותר של תרופות לרחם לצורך טיפול במגוון מצבים רפואיים. אוקון מפתחת, מייצרת ומשווקת ברחבי העולם את ההתקן, המבוסס על פלטפורמת ה-IUB מוגנת הפטנטים שפיתחה.

לאחר מחקר מעמיק שערכה Frost & Sullivan בשוק ההתקנים התוך-רחמיים הוענק הפרס למוצר הדגל של אוקון, אשר נבחר עד כה כאמצעי המניעה של יותר מ101 אלף נשים במעל ל30 מדינות בעולם. התקנת התקן תוך רחמי בלרין מבוצעת בהליך קצר ונטול כאבים במרפאה. בלרין הוא בעל יעילות של 99% במניעת הריון לתקופה של 5 שנים, בדומה להתקנים אחרים ד-מימדיים בצורת האות , אולם הפרופיל הבטיחותי שלו גבוה משמעותית מהתקנים אלה, שכןהמבנה העגול והכדורי, גודלו הזעיר של 15 מ"מ בלבד וגמישותו הרבה של בלרין מפחיתים משמעותית את הסיכונים והפציעות הנפוצים פעמים רבות בעת השימוש בהתקני ה-T המסורתיים, אשר עשויים פלסטיק קשיח.

ההתקן התוך רחמי שפיתחה אוקון, בלרין, הוא בעל אישור CE האירופאי ואישור ה-NHS באנגליה. המוצר פונה לשוק אמצעי המניעה הגלובלי אשר להערכת אוקון צפוי להגיע להיקף של כ-32 מיליארד דולר עד שנת 2025.

המוצר השני של אוקון, הנמצא בימים אלה בניסוי קליני שלב 2a, הוא IUB SEAD - פלטפורמה תוך רחמית להובלת תרופות לצורך טיפול לא-פולשני בדימום חריג מהרחם (AUB – Abnormal Uterine Bleeding), ממנו סובלת 1 מכל 4 נשים בגיל הפוריות. הטיפול מבוצע במרפאה בתוך כחצי שעה ללא צורך בניתוח או הרדמה ומתוכנן כך שיביא להפחתה משמעותית ומיידית של הדימום חזרה לרמות הרגילות, ויאפשר חזרה מלאה לשגרה מיד לאחר השלמתו. בכך, מהווה הטיפול של אוקון חלופה לטיפולים המסורתיים הקיימים כיום עבור AUB, הכוללים הליכי אבלציה פולשניים ואף כריתת רחם. להערכת אוקון הלת'קר, שוק הניתוחים העולמי לטיפול ב-AUB צפוי להגיע לכ-1.3 מיליארד דולר עד שנת 2024.

מערכת מכשור רפואי ישראל