ראשי

aspect imaging8060

חברת RealView Imaging קיבלה אישור FDA לשיווק ה- HOLOSCOPE™-i

MDI Expo 2019 Logo 8060

מערכת ה- HOLOSCOPE™-i תוכננה והותאמה לצרכים הספציפיים של צוותים רפואיים ומצנתרים ומקרינה את ההולוגרמות באמצעות מערכת אופטית הנמצאת מעל הרופא.

חברת RealView Imaging הודיעה כי החברה קיבלה אישור FDA לשיווק ומכירה של מערכת ה- HOLOSCOPE™-i בארה"ב. מערכת חדשנית זו מציגה הולוגרמות תלת-ממדיות רפואיות נפחיות ואינטראקטיביות, המאופיינות בדיוק מרחבי גבוה ומבוססות על מידע המגיע ממערכות אולטרסאונד תלת-ממדיות מסחריות וסריקות CT. המערכת מאפשרת תצוגה מרחבית ממשית של המידע הרפואי, כמו גם אינטראקציה מדויקת עם ההולוגרמות התלת-ממדיות באמצעות יד המשתמש. מערכת ההולוסקופ הינה הראשונה והיחידה מסוגה בעולם המאפשרת לרופא חווית תצוגה תלת-ממדית טבעית לחלוטין על ידי הצגתם של נקודות אור ממשיות במרחב לפני הרופא תוך עדכון המידע בקצב וידיאו. הטכנולוגיה מאפשרת את הצגת המידע האנטומי של החולה המטופל תוך שההולוגרמות מרחפות במרחב הפתוח ובמרחק נגיעה מהמשתמש לפני או בזמן ביצוע הפרוצדורות הרפואיות.

מערכת ה- HOLOSCOPE™-i תוכננה והותאמה לצרכים הספציפיים של צוותים רפואיים ומצנתרים ומקרינה את ההולוגרמות באמצעות מערכת אופטית הנמצאת מעל הרופא, אשר איננו נדרש לחבוש מערכת ראש או משקפיים מכל סוג. בהתבסס על טכנולוגיית ה- Digital Light Shaping™ שפותחה על ידי החברה, מערכת ה- HOLOSCOPE™-i הינה המערכת המסחרית היחידה בעולם המייצרת הולוגרמות מרחביות ברזולוציה גבוהה בכל שלושת הממדים, תוך התבססות על התאבכות אור בנפח המוצג (טכניקה אשר זיכתה את ממציאה בפרס נובל). טכנולוגיה ייחודית זו מייצרת מציאות אופטית תלת-ממדית ועל כן מאפשרת הצגה טבעית של מידע 3D/4D אינטראקטיבי לשימוש ממושך ובטווח נגיעה ללא תופעות לוואי של בחילה, עייפות וכאבי ראש. תופעות אלו, הנוצרות על ידי טכנולוגיות אחרות המקרינות אשלייה אופטית (טכניקות סטריאוסקופיות), הינן בעיה ידועה ומתועדת היטב בכל תצוגות התלת-ממד הקיימות כיום ובכללם מערכות ראש למציאות רבודה (Augmented Reality), מערכות ראש למציאות מדומה (Virtual Reality) ומסכי תלת מימד סטריאוסקופים.

מוקדם יותר השנה הרחיבה החברה את סבב גיוס ה-C להיקף של 15 מיליון דולר. בין המשקיעים שהשתתפו בסבב זה: קובי ויהודית ריכטר, מכון לואי למחקר רפואי, רמי אונגר, קרן הון הסיכון OurCrowd וקבוצת ההשקעות Club100Plus. מרבית בעלי המניות הקיימים של החברה השתתפו גם הם בסבב גיוס זה, כולל משקיעי טכנולוגיה ומכשור רפואי סדרתיים בישראל, ביניהם ד"ר שמעון אקהויז וזוהר גילון.

החברה נוסדה על ידי אביעד קאופמן, שאול גלמן ופרופ' כרמל רוטשילד, עם השקעת הון ראשונה בהובלת ד"ר שמעון אקהויז, יו"ר מועצת המנהלים של החברה. במהלך פיתוח טכנולוגיות הליבה ההולוגרפית, החברה יצרה פורטפוליו משמעותי של פטנטים בתחומה (39 הגשות, 28 פטנטים מאושרים ברחבי העולם). לפני מספר שנים, RealView Imaging הייתה החברה הראשונה בעולם שערכה מחקר קליני בבני אדם תוך שימוש בהדמיה הולוגראפית תלת-ממדית בזמן פרוצדורה, פרויקט שבוצע בשיתוף פעולה עם חברת פיליפס העולמית ועם מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מקבוצת כללית. לאחרונה החברה התקינה את המערכת בתצורתה המסחרית בבית החולים שניידר ומבצעת יחד עם בית החולים שיתוף פעולה קליני משמעותי תוך הרחבת השימושיות והערך המוסף של הולוגרפיה רפואית בתחום הקרדיולוגיה הפולשנית.

"לראות הולוגרמה אמיתית של לב המטופל ממש בידיים שלי, בין אם זה על בסיס CT או על בסיס אולטרסאונד תוך כדי פרוצדורה, מאפשר לי להתמקד במידע התלת-ממדי ולהבין היטב את המבנים המורכבים של האנטומיה הספציפית בה אני והצוות מטפלים" אומר ד"ר אלחנן ברוקהיימר, מנהל יחידת הצנתורים במרכז שניידר לרפואת ילדים והמנהל הרפואי של חברת RealView Imaging. "השימוש במערכת ההולוגראפית מאפשר לי הבנה אינטואיטיבית של מערכת היחסים הדינאמית והמאתגרת של מסתמי הלב, לדוגמא. אני יכול הלכה למעשה לגעת בהולוגרמות, לסובב, לסמן, למדוד, לחתוך את ההדמיה או להגדיר מסלול של הצנתור. טכנולוגיה זו מוסיפה לתחושת הבטחון שלי בזמן הטיפול בלב ופוטנציאלית תוביל לטיפול מהיר יותר, מדויק יותר ולתוצאות קליניות טובות יותר".

"המגמה החזקה בעולם הרפואי לביצוע פעולות זעיר-פולשניות מייצרת צורך ברור וצמיחה בשוק התצוגות המתקדמות, שכן פרוצדורות אלו מבוססות באופן בלעדי על טכנולוגיות הדמיה רפואית", אומר שאול גלמן, מנכ"ל ומייסד-שותף של חברת RealView Imaging. "מערכת התצוגה והאינטראקציה שפותחה על ידי החברה מהווה פריצת דרך בתחום הצגה וממשק למידע תלת-ממדי, מעצימה ומייעלת פרוצדורות מבוססות הדמיה ומאפשרת לרופא הבנה אינטואיטיבית של האנטומיה המורכבת ונגישות למידע כמו שאף טכנולוגיית תצוגה לא המחישה עד היום".

"אחרי שנות פיתוח רבות של טכנולוגיה הולוגרפית ייחודית זו, אנו נרגשים להביא את היכולות שנראו כמו מדע בדיוני עד היום, לטובת תמיכה בפרוצדורות בפרקטיקה הקלינית היום-יומית", אומר ד"ר שמעון אקהויז, יו"ר מועצת המנהלים של החברה. "לאור אישור חשוב זה מה- FDA, אנו ממוקדים בימים אלו במסחור מערכת ה- HOLOSCOPE™-i בארה"ב ומתכננים כניסה לשווקים נוספים בשנה הבאה. אני מאמין כי לחברה יכולת אמיתית להשפיע בתחום הצומח והמאתגר של צנתורים קרדיולוגים, כמו גם בתחומים קלינים נוספים המבוססים על הדמיות מתקדמות המאפשרות ביצוע טיפולים טובים יותר ומהירים יותר".

החזון של חברת RealView Imaging הינו לשמר את ההובלה העולמית בתחום ההולוגרפיה הרפואית ולהרחיב את פעילותה על ידי מינוף הטכנולוגיה הייחודית לתחומים קלינים נוספים. המערכת הבאה המפותחת בחברה, ה- HOLOSCOPE™-x, מקרינה את ההולוגרמות הרפואיות התלת-ממדיות בתוך גוף המטופל, ולמעשה הופכת את המטופל לשקוף. למוצר זה, המבוסס על פטנט מאושר בבעלות החברה, פוטנציאל לאפשר דיוק רב יותר ושיפור תוצאות קליניות במגוון רחב של פעולות התערבותיות זעיר-פולשניות.

מערכת מכשור רפואי ישראל