שוק + פיננסי

aspect imaging8060

באטמ קיבלה הזמנה בסך 4.3 מיליון יורו עבור ערכות אבחון קורונה בזמן אמת מרשת מעבדות גדולה באירופה

MDI Expo 2019 Logo 8060

ההסכם כעת הוא עם רשת מעבדות פרטיות מאיטליה, המספקת בדיקות קורונה ברחבי אירופה, בעיקר עבור ארגונים גדולים כמו שדות תעופה.

ההזמנה היא מרשת המספקת בדיקות קורונה בעיקר לארגונים גדולים באירופה כמו שדות תעופה. "הלקוח נמצא בדירוג המקצועי ביותר של המעבדות האירופאיות", אמר ד"ר צבי מרום, מנכ"ל באטמ. העניין הרב בפתרונות שלנו גובר, ואנו מאמינים כי נקבל הזמנות גדולות נוספות מלקוחות קיימים כמו גם מלקוחות חדשים עבור מוצרים אלו. כמו כן, התקדמנו עם הבדיקות החדשות שפותחו על ידינו לאבחון קורונה, שפעת ומחלות אחרות בדרכי הנשימה. הודות לפלטפורמה הדיאגנוסטית החדשנית שלנו, אנו יכולים להציע פתרון מקיף ברמה גבוהה ולסייע להגן על בריאות הציבור במגיפה הנוכחית ומעבר לה"

באטמ, חברת טכנולוגיה המתמקדת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות תקשורת וסייבר מתקדמות וציוד רפואי לבדיקות מעבדה, הודיעה כי קיבלה הזמנה ראשונית בסך 4.3 מיליון יורו לבדיקות PCR שלה לאבחון קורונה בזמן אמת ולמערכות הדיאגנוסטיקה. ההזמנה מהלקוח הגדול והחדש תסופק במהלך הרבעון הרביעי 2020, והקבוצה מעדכנת גם לגבי הבדיקות האחרות שפיתחה לאחרונה עבור מחלות נשימה.

ההסכם כעת הוא עם רשת מעבדות פרטיות מאיטליה, המספקת בדיקות קורונה ברחבי אירופה, בעיקר עבור ארגונים גדולים כמו שדות תעופה. ההזמנה היא לבדיקות PCR בזמן אמת (אנטיגן) של הקבוצה המאבחנות אם אדם נושא את נגיףSARS-CoV-2 אשר גורם למחלת הקורונה. כחלק מהזמנה זו הלקוח רכש את המכשור הרלבנטי לבדיקות אלו הכולל את ה-Ampilab qPCR ומכונת המיצוי האוטומטית Extralab. באטמ מצפה לקבל הזמנות משמעותיות נוספות מלקוח זה במהלך רבעון 4 של 2020 וב-12 החודשים לאחריו.

במכשור הדיאגנוסטיקה המולקולרית של הקבוצה במיוחד במכשיר ה-Ampilab ו-qPCR בעל 6 האלומות ניתן לעשות שימוש בכל הבדיקות המולקולריות הסטנדרטיות, וכן בדיקות מתקדמות לאבחון קורונה המבוססות על 5 גנים (4+1), כמו בדיקת האנטיגן החדשה ביותר של החברה לקורונה, במהירות ובדיוק רב לרבות אומדן של עומס נגיפי. זהו פתרון בעל עלות-תועלת יוצאת דופן במיוחד עבור מעבדות.

קבוצת באטמ מעדכנת גם, כי בעניין מוצרי הדיאגנוסטיקה האחרים שלה, היא החלה לספק את בדיקות האנטיגן לאבחון קורונה אשר שודרגו לאבחן את גן S (מסוג Spike), כפי שהוכרז ב-15 ביולי 2020. באמצעות הוספת האבחון לגן S, בדיקה זו מספקת תוצאות מדויקות ביותר ואבחון נגיף הקורונה גם בקרב חולים עם רמות חולי נמוכות (עומס נגיפי נמוך). תהליך זה חשוב ביותר למניעת הפצת המחלה על ידי חולים שהם ללא או בתחילת הסימפטומים ואינם מודעים למחלתם ומדביקים ובחלק מהמקרים מדביקי על של המחלה.

בדיקה נוספת, למספר גורמים נגיפיים של מחלות נשימתיות כגון קורונה, שפעת והצטננות קשה ולמספר חיידקים מחוללי דלקות ריאה, שהוכרזה אף היא ב-15 ביולי 2020, נמצאת בשלבי ניסויים סופי וייצור כך שאספקה צפויה להתחיל במהלך רבעון רביעי 2020. כמו כן, החל ייצור הבדיקות הביתיות של הקבוצה, בפיתוח משותף, למחלת שפעת, לאחר שקיבלו אישור CE ושלב הניסויים הסתיים. לבסוף, הקבוצה מציגה התקדמות משמעותית בפיתוח המשותף של הבדיקות הביתיות למחלקת הקורונה, אשר נמצא בשלב פיתוח מתקדם.

מערכת מכשור רפואי ישראל