שוק + פיננסי

aspect imaging8060

שחל טלרפואה מגייסת 35 מיליון פרנק שוויצרי

MDI Expo 2019 Logo 8060

מניית שחל עלתה כ-120% בשלושת החודשים האחרונים. המניה עולה כעת 8.5% בשוויץ.

שחל טלרפואה (שוויץ: SHLTN), חברה ישראלית עם פעילות בינלאומית המובילה בשוק פתרונות הטלרפואה, הודיעה כי התקשרה בהסכם הקצאה פרטית למכירת כ-3.6 מיליון מניות חדשות ו-300 אלף מניות הקצאה עבור 35 מיליון פרנק שוויצרי. מספר המניות המונפק של החברה יגדל ב-33% לכ-14.5 מיליון מניות אחרי ההקצאה.

שחל מתכננת להשתמש בכספי הגיוס כדי לתמוך בצמיחת הפעילות העסקית שלה בגרמניה ולבניית פעילותה בארה"ב. כספי הגיוס ישמשו גם להרחבת שרשרת האספקה של החברה, להאצת פעילות המו"פ ולהשקת מוצרים וטכנולוגיות חדשים.

מניות ההקצאה יונפקו במחיר למניה של 9 פרנק שוויצרי. עבור כל שתי מניות רגילות שהונפקו לרוכש החברה העניקה לו אופציה לתקופה של 24 חודשים, לרכוש מניה רגילה אחת במחיר למניה של 11 פרנק שוויצרי.

"חוק הבריאות הדיגיטלית שנכנס לתוקפו ב-2020 בגרמניה מהווה חקיקה ראשונה מסוגה, ותומך במעבר למתן שירותי בריאות מרחוק באמצעות טלרפואה ושירותים דיגיטליים. מגפת הקורונה מהווה זרז המאיץ את המעבר לשימוש בשירותי טלרפואה בכל העולם, ובכוונתנו לנצל את המגמות הללו ולמנף את ההובלה הטכנולוגית של פלטפורמת הטלרפואה שלנו, מוגנת הפטנטים", אמר ארז נחתומי, מנכ"ל שחל טלרפואה.

דירקטוריון החברה זימן אסיפה כללית מיוחדת לאישור להגדלת ההון הרשום מ-14 מיליון מניות רגילות בסך 1 אג' ל-25 מיליון מניות רגילות בסך 1 אג' ותיקון סעיף בתקנון החברה בהתאם.

מערכת מכשור רפואי ישראל