שוק + פיננסי

aspect imaging8060

הסכם לאייסקיור עם הענקית Terumo בתאילנד

MDI Expo 2019 Logo 8060

החברה דיווחה על הסכם הפצה בלעדי בתאילנד בהיקף של 7.2 מיליון דולר לפחות עם טרומו – ענקית המכשור הרפואי מיפן.

אייסקיור מדיקל, חברה ישראלית למכשור רפואי המשווקת טכנולוגיה להשמדת גידולים שפירים וסרטניים בשד ובאיברים אחרים בטיפול במרפאה ללא ניתוח באמצעות הקפאתם, הודיעה כי חתמה על הסכם הפצה בלעדי בתאילנד עם ענקית המכשור הרפואי היפנית, טרומו (Terumo) במסגרתו תמכור אייסקיור מוצרים בהיקף מינימלי של 7.2 מיליון דולר בטריטוריה זו. ההסכם עם טרומו בתאילנד מהווה הסכם שלישי עבור החברה בדרום מזרח אסיה, ומביא את סך ההסכמים של אייסקיור עם טרומו בתאילנד, יפן וסינגפור לסך מינימלי מצטבר של כ-20 מיליון דולר.

טרומו היא קבוצת חברות העוסקת, בין היתר, בשיווק והפצה של מוצרים לשוק הרפואי, אשר נסחרת בבורסה לניירות ערך בטוקיו בשווי שוק של כ- 30 מיליארד דולר עם מחזור מכירות שנתי של כ- 6 מיליארד דולר בשנה שנסתיימה ביום 31 במרץ 2020 ,כאשר כ- 30% ממחזור המכירות כאמור מיוחס למדינות אסיה שאינן יפן. כפי שנמסר לחברה על ידי טרומו, ולמיטב ידיעת החברה, לטרומו יכולות הפצה נרחבות באסיה בכלל, ובתאילנד בפרט.

לצד הפעילות המסחרית שלה עם טרומו, כמו גם עם מפיצים נוספים ברחבי העולם עימם חתמה על הסכמים השנה, אייסקיור הרחיבה בשנת 2020 גם את מספר הטריטוריות בהן היא קיבלה אישורים רגולטוריים למכירת מערכות כגון הודו וטאיוואן.

המכשור הרפואי שפיתחה החברה משמש לטיפול זעיר פולשני בגידולים בשד וגידולים אחרים באמצעות הקפאת הגידול כחלופה לניתוח בבית חולים, כאשר הטכנולוגיה מהווה חלופה זעיר-פולשנית יעילה להתערבות ניתוחית להסרת הגידול, על ידי הליך קצר יחסית. המערכת משווקת ונמכרת בעולם, לאחר שקיבלה אישורי FDA ו-CE.

השימוש בטכנולוגיה של אייסקיור מאפשר השמדת גידולים, שפירים וסרטניים, באיברים שונים, בחדר רופא או בקליניקה רגילה, בפרוצדורה שנמשכת פחות משעה וללא צורך באשפוז לפני או אחרי הפרוצדורה. הצלחת אייסקיור מגיעה בין היתר על רקע מגמת האצה למעבר לטיפולים זעיר פולשניים, שאינם מצריכים חדרי ניתוח יקרים, רופאים וצוות רפואי רחב לכל הליך ניתוחי, וצורך משמעותי למנוע ולהקטין זיהומים אפשריים בפרוצדורות רפואיות.

מערכת מכשור רפואי ישראל