שוק + פיננסי

aspect imaging8060

חברת הפמטק OCON Healthcare פועלת לכניסה לארה"ב

MDI Expo 2019 Logo 8060

החברה השלימה סבב גיוס ממשקיעים בארה"ב, ומינתה משקיעת הון סיכון אמריקאית מובילה כיו"רית לדירקטוריון.

אוקון הלת'קר (OCON Healthcare), חברת פמטק ישראלית העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק פתרונות תוך-רחמיים כדוריים חדשניים לטיפול רפואי לא-פולשני בתחום בריאות האשה אשר מבוססים על פלטפורמת ה-IUB (IntraUterine Ball) מוגנת הפטנטים שפיתחה, הודיעה כי השלימה סבב גיוס בהובלת הקרן האמריקאית Rhia Ventures, על מנת להביא את מוצריה גם אל השוק האמריקאי, ולהאיץ את פיתוח ה-IUB SEAD, הנמצא כיום בניסויים קליניים שלב II. עוד הודיעה החברה כי מינתה את ד"ר אנולה ג'יאסוריה, משקיעת הון סיכון אמריקאית מובילה, כיו"רית לדירקטוריון.

אוקון פיתחה את IUB, פלטפורמה כדורית תוך-רחמית זעירה ואלסטית, המשמשת כתשתית למוצר הדגל המסחרי הראשון של החברה, ה IUB Ballerine– אמצעי חדשני ללא הורמונים למניעת הריון, בו השתמשו עד כה מעל ל-100 אלף נשים; ולמוצר הבא שמפתחת אוקון, ה IUB SEAD – טיפול מיידי בדימום חריג מהרחם (AUB) ללא צורך בניתוח. מוצר הבלרין של אוקון משווק כיום ב-30 מדינות ברחבי העולם, כאשר צורתו וגמישותו הייחודיות מפחיתות משמעותית את הסיכון לגירוי וניקוב של דופן הרחם, העולה בעת ההתקנה והשימוש בהתקנים תוך רחמיים מסורתיים בצורת T.

"אני שמחה להצטרף לחברת אוקון כיו"ר מועצת המנהלים", אמרה ד"ר אנולה ג'יאסוריה. "אני פועלת רבות לקדם את תחום בריאות האישה, ומצפה מאוד לתחילת העבודה עם הצוות המצויין של החברה בהובלת המנכ"לית קרן לשם, והדירקטוריון הכולל משקיעים ודמויות מובילות בתעשייה מישראל ומארה"ב. תחום בריאות האשה הוא אוקיאנוס כחול של אפשרויות שאינו מקבל מספיק השקעות והוא בשל לשינוי ולפתרונות חדשניים ומתקדמים. אוקון מובילה את המגמה הזו, ומשפיעה כבר היום על בריאותן של נשים בכל העולם."

סבב הגיוס הנוכחי של אוקון כלל משקיעים חדשים וקיימים, ביניהם Pontifax VC, הקרנות האמריקאיות Rhia Ventures ו-Astia Angels, ומענקים מטעם רשות החדשנות הישראלית. החברה צופה סבב גיוס נוסף בשנה הקרובה. "אנו מאמינים כי פלטפורמת הIUB היא בעלת פוטנציאל להביא לשיפור משמעותי באיכות החיים של נשים רבות", אמרה סטסיה אוברמסקי, מנכ"לית Rhia Ventures. "בשוק יש צורך אמיתי באמצעים טובים ובריאים יותר למניעת הריון, ובטיפול בדימום חריג מהרחם ובשלל בעיות בריאותיות אחרות אצל נשים, והפלטפורמה של אוקון יכולה לספק להן מענה, גם באמצעות הובלת תרופות תוך-רחמית."

קרן לשם, מנכ"לית אוקון הלת'קר: "אנו שמחים מאוד על התמיכה מ-Rhia Ventures ועל הצטרפותה של ד"ר ג'יאסוריה להובלת החברה. אלו הן הצבעות אמון משמעותיות מאוד עבורנו, בעודנו עומדים על סף הפרק הבא של אוקון, הן בהמשך התרחבותנו לטריטוריות חדשות, והן בהשקת פתרונות נוספים המגדירים מחדש את הטיפול הרפואי בתחום בריאות האישה – פתרונות לא-פולשניים ובטיחותיים המותאמים לגוף האשה ולאורח החיים העכשווי.”

מערכת מכשור רפואי ישראל