שוק + פיננסי

aspect imaging8060

AiVF קיבלה אישור CE למערכת AI לטיפולי הפריה חוץ גופית

MDI Expo 2019 Logo 8060

דניאלה גלבוע, מנכ''לית AiVF: "אישור ה-CE נותן לנו נקודת זינוק מצוינת לפעול בשוק ההפריות החוץ גופיות האירופי שהוא הגדול בעולם והיקפו 4.5 מיליארד דולר"

חברת הסטארט-אפ הישראלית AiVF שפיתחה מערכת (EMATM) לניהול הליך ההפריה חוץ גופית באמצעות בינה מלאכותית וטכנולוגיות ראייה ממוחשבת, קיבלה אישור CE של האיחוד האירופי. החברה תוכל להציע מעתה את המערכת לקליניקות ומוסדות רפואיים ב-27 מדינות האיחוד.

AiVF הוקמה במטרה להעביר את ההפריות החוץ גופיות מהעולם הידני לעולם הדיגיטלי. החברה רותמת את הטכנולוגיות החדשניות ביותר על מנת לחולל מהפיכה בתחום, וכך לצמצם את הסבל הכרוך בטיפולי פוריות, לשפר את סיכויי ההצלחה, להוזיל אותם, ולצמצם את הפער בין הביקוש האדיר לטיפולים בעולם לבין ההיצע המצומצם. על פי נתוני השוק העולמי, נדרשים כיום בממוצע 5 מחזורי הפריה לילד אחד, שעלות כל אחד מהם בארה"ב הוא כ-20,000 דולר, דהיינו, $100,000 דולר לילד, סכום שמשפחות רבות לא יכולות לעמוד בו. כל שנה מתבצעים 2.7 מיליון סבבי הפריה חוץ גופית, אך נולדים רק 400,000 תינוקות. הביקוש העולמי השנתי עומד על 25-30 מיליון טיפולים, שהוא רחוק מאוד מהיקף הטיפולים שיחידות ההפריה יכולות להציע.

אישור ה-CE פותח בפני AiVF את שוק ההפריות החוץ גופיות האירופי שהוא הגדול בעולם: היקפו הכספי נאמד ב-4.5 מיליארד דולר ומתבצעים בו יותר ממיליון טיפולים בשנה ביותר מ-1,200 מרפאות.

AiVF הוקמה בשנת 2018 על ידי דניאלה גלבוע, אמבריולוגית וביו-סטטיסטיקאית, ועל ידי פרופ' דני זיידמן, ממומחי הפוריות הבכירים והמובילים בארץ, וחברו אליה מומחי ההפריה החוץ גופית המובילים בעולם. אחד הפרופסורים הנודעים שהצטרפו לחזון הוא פרופ' דן אריאלי שהתמנה לתפקיד פעיל בכיר בחברה ומכהן בה כ-Chief Behavioral Officer. אריאלי מסייע כיום ל-AiVF לפתח אסטרטגיות חברתיות והתנהגותיות, המעצבות את תהליכי קבלת ההחלטות של נשים במהלך טיפולי הפריה חוץ גופית.

AiVF מחזיקה כיום במאגר הגדול בעולם של נתוני עוברים. הדבר מאפשר לשפר את דיוק הצלחת המערכות של החברה, שמעסיקה כיום 12 עובדים במרכז הפיתוח ברמת החייל.

דניאלה גלבוע, מייסדת שותפה ומנכ"לית AiVF, מסרה: "באירופה מתבצעים מידי שנה למעלה מ-30% מטיפולי ההפריה החוץ גופית בעולם והפער בין ההיצע לביקוש עומד על מיליוני טיפולים. מערכת EMATM שפיתחנו עשויה לחולל שינוי מרחיק לכת ב-27 מדינות האיחוד, לשפר דרמטית את סיכויי ההצלחה של הטיפולים, להוזיל אותם, להקטין את הסבל של הזוגות ולאפשר למיליוני זוגות נוספים ביבשת להגשים את חלומם להוליד תינוק. אישור ה-CE נותן לנו נקודת זינוק מצוינת לפעול בשוק ההפריות החוץ גופיות האירופי שהוא הגדול בעולם".

הפתרון של AiVF עושה שימוש בכלים מתחום הראייה הממוחשבת והבינה המלאכותית על מנת לאפשר הערכה אוטומטית ואובייקטיבית של העובר, דבר שמשפר את שיעורי ההצלחה של ההפריה החוץ גופית ומיעל מאוד את עבודת המעבדה. טכנולוגיות הבינה המלאכותית והראייה הממוחשבת מאפשרות לנבא בדיוק רב איזה עובר ייקלט בהצלחה ברחם, וכן האם יש בו פגמים גנטיים. התהליך מהיר, מדויק, לא פולשני ומאפשר לבצע כמות גדולה בהרבה של הפריות חוץ גופיות ממה שנהוג היום, שיצמצמו את הפער הגדול בין הביקוש להיצע העולמיים. כיום נערכים ניסויים של טכנולוגיית AiVF בארה"ב ובאירופה.

מערכת מכשור רפואי ישראל