טכנולוגיה

aspect imaging8060

מדיגוס משתתפת במאגד אירופאי לפיתוח קולונוסקופ פלורסנטי

medigus8060

יצויין כי תחום האנדוסקופיה הפלורסנטית צובר תאוצה בשנים האחרונות ומספר שחקניות אסטרטגיות בתחום פועלות לפיתוחו.

מדיגוס, חברת מכשור רפואי, העוסקת בפיתוח מכשור זעיר-פולשני לביצוע הליכים אנדו-כירורגיים ומובילה בטכנולוגיית ווידיאו להדמיה ישירה, הודיעה כי היא הגישה בקשה במסגרת מאגד למענק אירופאי לפיתוח קולונוסקופ פלורסנטי מקרן 2020 Horizon. משך הפרויקט הצפוי הוא ארבע שנים ותקציבו 3 מליון יורו ומטרתו לשפר את יכולת הגילוי המוקדם של סרטן המעי הגס.

מדיגוס תהיה אמונה על פיתוח הקולונוסקופ המהפכני, אשר יכיל שתי מצלמות, אחת לראיה באיכות HD באור נראה והשניה לראיה בתחום האינפרה-אדום.

יצויין כי תחום האנדוסקופיה הפלורסנטית צובר תאוצה בשנים האחרונות ומספר שחקניות אסטרטגיות בתחום פועלות לפיתוחו. החידוש בקולונוסקופ שבמוקד בקשת מענק זה הוא ששתי התמונות, תמונת האור הנראה באיכות HD ותמונה פלורסנטית רגישה במיוחד יתקבלו בעת ובעונה אחת מאותו קולונוסקופ וכך יולבשו בדיוק רב לכדי תמונה מאוחדת.

כריס רולנד, מנכ"ל מדיגוס אומר: "אנו שמחים כי האוניברסיטאות האירופאיות המכובדות ושותפתן פנו אל מדיגוס כדי שתהווה מרכיב מרכזי במאגד זה. הפיתוח המוצע מביא לידי ביטוי את המומחיות הרבה שצברה מדיגוס ברבות השנים בפיתוח מיכשור רפואי זעיר פולשני המבוסס על טכנולוגיות ו וידאו ממוזערות. יכולות אלו הן שמקנות למדיגוס את היתרון בפיתוח הקולונוסקופ המדובר. מדיגוס מצפה להצלחת הפרויקט ותפעל למיסחורו לכשיושלם. כך תוכל מדיגוס לתרום הן לבריאות הציבור, בשיפור הגילוי המוקדם של סרטן המעי הגס, והן להשיא ערך לבעלי המניות בהסתמך על השקעות העבר".

מערכת מכשור רפואי ישראל