טכנולוגיה

aspect imaging8060

פיליפס מכריזה על שדרוגים במערכת המיפוי וההדמיה הלבבית KODEX-EPD

MDI Expo 2019 Logo 8060

הגרסה החדשה משלבת רזולוציית הדמיה מהירה וגבוהה יותר עבור הליכי קריואבלציה של מדטרוניק.

רויאל פיליפס (NYSE: PHG, AEX: PHIA), מובילה עולמית בטכנולוגיות בריאות, הכריזה על שדרוגי הדמיה ורצף תהליכי העבודה במערכת המיפוי וההדמיה הלבבית החדשה של החברה – KODEX-EPD. המערכת משמשת כעת כדי לטפל בחולים הסובלים מפרפור פרוזדורים (Atrial Fibrillation) – הפרעה נפוצה בקצב הלב – ב-40 אתרים ברחבי העולם, עם למעלה מ-1,500 מטופלים נכון להיום. הגרסה האחרונה כוללת שדרוגים בביצועי ההדמיה והמיפוי, יחד עם תכונות עדכניות אשר נועדו לסייע בהליכי קריואבלציה (שימוש בקור קיצוני בהליך לטיפול בפרפור פרוזדורים).

בשונה משיטות הדמיה מסורתיות בהליכי פרפור פרוזדורים כמו CT והדמיית רנטגן, מערכת KODEX-EPD משלבת בין חיישנים המחוברים לגוף וצנתרים בתוך הלב כדי לבצע הדמיה של האנטומיה והפעילות החשמלית של הלב, תוך שימוש בטכנולוגיית חיישנים דיאלקטרית חדשנית. כתוצאה מכך, אלקטרו-פיזיולוגים (רופאים המתמחים בהפרעות קצב) יכולים לקבל מבט תלת-מימדי מפורט של לבו של המטופל תוך 3 דקות בלבד ולנווט אל מיקום המטרה בקלות וביעילות רבות יותר, עם הדיוק הנחוץ וללא שימוש בקרינה.

"ההשקה החדשה של מערכת KODEX-EPD מהווה התקדמות משמעותית במובנים של איכות הדמיה ויעילות רצף תהליך העבודה בהליכי טיפול בפרפור פרוזדורים, כאשר המטרה ארוכת הטווח שלנו היא הערכת טיפול בזמן אמת", אמרה מארלו ג'נסן, מנהלת Philips EPD Solutions. "באמצעות שיתוף הפעולה עם מדטרוניק ופיתוח יכולות ייחודיות עבור הליכי קריואבלציה, אנחנו יכולים לספק גישה למערכת המיפוי וההדמיה הלבבית החדשנית שלנו עבור רופאים רבים יותר ולתרום לאספקת רצפי עבודה יעילים באמצעות טיפול הקריואבלציה הטוב מסוגו של מדטרוניק".

השדרוגים בהשקה החדשה כוללים הדמיה מהירה יותר ברזולוציה גבוהה, שיפורים בפונקציונליות המיפוי ובצפיפות הנקודות, אפשרויות וויזואליזציה חדשות כמו תצוגת 'multi-chamber' כדי לסייע להבין את המיקומים היחסיים של החדרים הסמוכים ו-'glass view' המספק לרופאים תפיסה משופרת של מיקום הצנתר בתלת-מימד והתמצאות בתוך הלב. כמו כן, מערכת KODEX-EPD מציעה פונקציונליות הערכת חסימת כלי דם (occlusion) משופרת עם דיוק גבוה ורצף עבודה פשוט יותר עבור הליכי קריואבלציה [1].

פרופסור מיכאל גליקסון, מנהל מערך הלב בשערי צדק, אמר כי, "שיתוף הפעולה שלנו עם פיליפס EPD בפיתוח ובאימות של מערכת ה-KODEX EPD מאפשר לנו להעניק למטופלים שלנו את הטכנולוגיה החדשנית ביותר הקיימת בשוק. השימוש ביכולת ההדמיה של מערכת KODEX-EPD כדי לספק הדמיה ברזולוציה גבוהה מאפשר לנו לבצע התאמה אישית של גישת האבלציה שלנו בהליכי הקריואבלציה של מדטרוניק ומעניקה לנו את היכולת להתאים אישית ובזמן אמת את הטיפול עבור כל מטופל".

פרופסור דוד לוריא, מנהל היחידה לאלקטרופיזיולוגיה, המרכז הרפואי הדסה, אמר כי, "אנו בהדסה גאים להיות שותפים לתהליך החדשנות יחד עם פיליפס EPD, פרי פיתוח ישראלי פורץ דרך בתחום הטיפול בהפרעות קצב לבביות. בעזרת מערכת ה-KODEX-EPD אנו מצליחים לטפל באופן מותאם אישית בבעיות הקשורות בהפרעות קצב הלב; גם באבלציות וגם בהשתלות קוצבי לב עם בטיחות גבוהה למטופלים. הדמיה באמצעות מערכת KODEX-EPD עשויה להפחית את התלות בפלואורוסקופיה ובדיקות CT לפני ההליך ובכך, לסייע להפחית את החשיפה לקרני רנטגן עבור המטופלים והצוות הרפואי, דבר אשר חשוב לנו מאוד".

מערכת המיפוי וההדמיה הלבבית KODEX-EPD זמינה לרכישה מסחרית בישראל, ארה"ב, אירופה וסין. המערכת הינה חלק מהפורטפוליו הייחודי של פיליפס הכולל מערכות, התקנים חכמים, תוכנה ושירותים בתחום של הדמיה מונחית תמונה, המשולבים יחד כדי לספק לשירותי הבריאות פתרונות מתוחכמים ומוכוונים לביצוע הליכים.

מערכת מכשור רפואי ישראל