טכנולוגיה

aspect imaging8060

פיליפס מציגה את הדור הבא של וויזואליזציית הדמיה מתקדמת

MDI Expo 2019 Logo 8060

הדור הבא של פלטפורמת הרדיולוגיה לוויזואליזציה מתקדמת של פיליפס ממנף עיבוד מתקדם של תמונות ובינה מלאכותית כדי לספק תובנות קליניות הניתנות לכימות, להגדיל ביטחון במתן אבחנות, לפשט תהליכי עבודה ולהפחית את זמן הדיווח.

רויאל פיליפס, מובילה עולמית בטכנולוגיות בריאות, הכריזה על הדור הבא של תוכנת הוויזואליזציה והניתוח המתקדמת המיועדת עבור רדיולוגים, ה-IntelliSpace Portal 12. הגרסה העדכנית, אשר הושקה בכנס הרדיולוגיה המוביל בעולם RSNA 2020, כוללת יכולות חדשות המאפשרות יצירה של תוצאות אוטומטיות הנתמכות על ידי בינה מלאכותית לקבלת הערכה כמותית במטרה לתמוך בתהליך העבודה האבחנתי, כולל מעקב ותקשורת בתחומי הקרדיולוגיה, פולמונולוגיה, אונקולוגיה ונוירולוגיה. היכולות הנתמכות על ידי בינה מלאכותית כוללות הערכה של מצבי ריאות מורכבים הקשורים לוירוס הקורונה.

"ישנה חשיבות רבה לאיתור ולאפיון אוטומטיים של תסנינים ריאתיים, במיוחד בתקופה הנוכחית של מגפת הקורונה", אמר האנס-אולריך קאוצ'ור, פרופ' ויו"ר מחלקת הרדיולוגיה באוניברסיטת היידלברג בגרמניה. "IntelliSpace Portal של פיליפס בעל יכולות כימות והערכה הנתמכות על ידי בינה מלאכותית ומאפשר לרדיולוגים ולמתמחים לקבל את התמיכה הדרושה להם כדי לסייע לזהות דלקת ריאות הקשורה לוירוס הקורונה, אשר שונה מאבחנות אחרות. דבר זה משחק תפקיד משמעותי בניתוח ומעקב אחרי חולים לאורך זמן".

"הצרכים המיידיים והצרכים המורכבים לטווח הארוך של חולי הקורונה, בשילוב עם העלייה בטיפול האלקטיבי, הדגישו את הדרישה המתמשכת לפתרונות רדיולוגיה מתקדמים ומשולבים אשר תומכים באבחון, מעקב ותקשורת יעילים בין מגוון תחומים קליניים", אמר קאלום קנינגהם, מנכ"ל Enterprise Diagnostic Informatics בפיליפס. "הדור החדש של הפורטל יוסיף יכולות בינה מלאכותית אשר יספקו באופן אוטומטי מדדים כמותיים, יפשטו תהליכי עבודה וינגישו מידע רדיולוגי לכל מחלקה בארגון בו הוא נדרש".

חבילות התוכנה הקליניות החדשות בקרדיולוגיה, פולמונולוגיה, אונקולוגיה ונוירולוגיה, אשר בחלקן הוטמעו בשיתוף פעולה עם Pie Medical Imaging BV או Riverain Technologies, כוללות:

קרדיולוגיה

ניתוח נתוני סריקת MR לבבי – עיבוד מקדים של תמונות עבור סגמנטציה מבוססת בינה מלאכותית של החדר הימני והחדר השמאלי במטרה להבטיח מדידות תפקוד ונפח מדויקות ולאפשר השלמה של ניתוח סריקת MRI לבבי תפקודי מלא בפחות מ-5 דקות.

ניתוח זרימת MR Caas™ 4D – זרימת ה- MR Cass 4Dמספקת וויזואליזציה וכימות של דפוסי זרימת הדם בלבו של המטופל ובעורקים הראשיים כדי להפחית את זמן ניתוח הסריקה ולשפר את האמינות של כימות הזרימה בשסתומים.

פולמונולוגיה

תוכנת CT Pulmo Auto Results – התוכנה כוללת אלגוריתמים של בינה מלאכותית אשר אומנו על סריקות CT ריאות מורכבות, כולל סריקות של חולי קורונה. תוכנת ה-CT Pulmo Auto Results מבצעת סגמנטציה אוטומטית של הריאות ושל הנגעים בריאות. הדוחות הנוצרים באופן אוטומטי כוללים סיכומי נפחים ונתונים אודות פיזור ואפיון הממצאים כדי לסייע בביצוע הערכה כמותית של מצב הריאה וכדי להגדיל את הביטחון האבחנתי מבלי להגביר את זמן קריאת הנתונים עבור הקלינאים.

אונקולוגיה

CT ClearRead™ CAD לזיהוי ואנליזה של ממצאים אונקולוגים בריאות – איתור ואפיון מבוססי בינה מלאכותית עבור סוגים שונים של קשריות, כולל קשריות ריאה מוצקות, חצי-מוצקות וקשריות GGO, המאפשרים לאתר קשריות במהירות רבה יותר ב-26% ולאתר 29% מהקשריות אשר פוספסו בשלב מוקדם יותר.

נוירולוגיה

ניתוח תוצאות פרפוזיה של CT מוח – IntelliSpace Portal תומך כעת במדידות פרפוזיה אוטומטיות של CT מוח, הזמינות מיידית במערכת ארכיב ותקשורת תמונות (PACS) עם האפשרות לעבד ולשלוח את ניתוח התוצאות באופן אוטומטי בדוא"ל בתוך 2 דקות לרופא של מטופל אשר לקה בשבץ, במטרה להפחית את הזמן מרגע הגעת התוצאות ועד תחילת הטיפול.

שיפורים נוספים

התוכנה כוללת גם טכנולוגיית תלת מימד פוטו-ריאליסטית חדשה המשתמשת במקור אור ווירטואלי אינטראקטיבי על מנת לשפר את הוויזואליזציה של תמונות הדמיה תלת מימדית מבחינת תפיסת העומק שלהן והמיקום האנטומי של הרכיבים שבהן ביחס למבנים חשובים אחרים – מה שמשפר את השימוש בתוכנה ככלי תקשורתי ולימודי.

שיפורים נוספים בפורטל קשורים לחדשנות בהליכי העבודה של ניתוח מהיר של תפקוד וסקולרי, אפיון אוטומטי של גידולים סרטנים והמעקב אחרי התפתחות הגידול בין בדיקה לבדיקה, כימות העומס על שריר הלב על ידי תכנת ה-CaasTM החדשה ויכולות אוטומטיות משופרות עבור ניתוח סריקות CT של העורקים הכליליים.

חבילת תהליכי העבודה הרדיולוגים של פיליפס ב-RSNA 2020

פיליפס תציג בכנס RSNA 2020 פתרונות משולבים לטיוב תהליכי העבודה הרדיולוגיים כדי להקל על העומס והאתגרים התפעוליים בתחומי האבחון והרדיולוגיה הפולשנית. IntelliSpace Portal הוא רכיב מרכזי המשמש לניתוח של תמונות ונתונים בתהליכי העבודה ברדיולוגיה, המקשר בין נתוני המטופלים באופן החוצה מחלקות כדי לאפשר למערכות שונות לעבוד יחד לטובת איסוף נתונים וניתוח קליני טוב יותר. הפורטל נתמך על ידי כלים של בינה מלאכותית כדוגמת אלגוריתם לאיתור נגעים של וירוס הקורונה.

מערכת מכשור רפואי ישראל